Той, хто їздить на Mercedes E-Klasse W210 у кузові седан, часто знає це з повсякденного життя: сам автомобіль і сьогодні виглядає солідно, комфортно й приємно на далеких поїздках, але в звучанні інколи бракує саме того, що робить музику живішою. Радіо, голоси та звичайне відтворення начебто працюють, але щойно сучасна музика має звучати повніше, глибше й потужніше, швидко стає помітно, що внизу майже нічого не відбувається. Саме початківці тоді часто запитують себе, чи не зламалася магнітола або чи не стали динаміки занадто старими. У багатьох випадках причина криється зовсім в іншому.
Mercedes W210 седан у багатьох версіях із заводу постачався без справжнього сабвуфера. Це означає, що бас у стандартній системі повинні брати на себе наявні динаміки. Саме в цьому місці система швидко доходить до своїх меж. Тому той, хто хоче більше тиску й більше фундаменту в звуці, не мусить одразу перебудовувати весь автомобіль. Є рішення, яке для початківців добре зрозуміле, економить місце й дуже доречне в щоденному використанні.
Чому Mercedes W210 седан часто має мало басу
У седані W210 окремий сабвуфер із заводу зазвичай не встановлювався. Низькі частоти в стандартній системі створюються лише за рахунок наявних динаміків у автомобілі. Особливо ззаду динаміки змушені робити більше, ніж вони насправді здатні дати для насиченого басу. Результатом стає звукова картина, яка загалом працює, але в нижньому діапазоні часто залишається занадто тонкою.
Багато водіїв описують це приблизно однаково: музику чути, але вона не здається повною. Голоси є, високі частоти є, але ударного басу й глибини бракує. Особливо на трохи вищій гучності стає зрозуміло, що системі не вистачає справжньої басової основи. Саме тому проста заміна динаміків інколи й додає трохи ясності, але ще не дає автоматично того басу, якого хочеться.
Не кожен автомобіль має Bose — і це важливо
У Mercedes W210 також важливо знати, що не кожен седан комплектувався системою Bose. Bose не був звичайною серійною комплектацією, а радше спеціальним рішенням для окремих версій, пакетів або певних модельних років. Тому багато автомобілів мають лише стандартну аудіосистему.
Для початківців це навіть є перевагою. Адже якщо в автомобілі немає складної преміальної системи, басове оновлення часто можна реалізувати значно простіше. Тому не потрібно одразу думати про великий і складний проєкт, а можна цілеспрямовано доповнити наявну систему. Саме для цього компактний активний сабвуфер є одним із найрозумніших рішень.
Чому Untersitz-Subwoofer так добре підходить для W210
Той, хто хоче більше басу, часто спочатку думає про велику сабвуферну коробку в багажнику. Це може працювати, але в повсякденному житті не завжди практично. Саме в седані часто хочеться й надалі нормально користуватися наявним простором. Ніхто не хоче через басовий апгрейд постійно втрачати місце або возити в машині громіздку коробку.
Саме тому Untersitz-Subwoofer для багатьох водіїв W210 є значно приємнішим рішенням. Він встановлюється компактно, залишається майже невидимим і все одно доповнює саме той частотний діапазон, якого бракує у серійному стані. Велика перевага для початківців полягає в тому, що вони отримують більше басу, не роблячи автомобіль менш практичним.
У Caliber BC121US додатково важливо те, що система має компактну конструкцію і при цьому дає достатньо потужності, щоб різниця була справді відчутною. Завдяки 500 ватам максимальної потужності, 100 ватам RMS, high-level- і RCA-входам, Bass Boost, фазовому перемикачу та басовому пульту дистанційного керування він розрахований на те, щоб його можна було доцільно використовувати як із OEM-пристроями, так і з уже встановленими післяпродажними магнітолами.
Що монтаж реально дає в повсякденному використанні
Найбільша перевага такої системи полягає в тому, що бас більше не потрібно якось силоміць витягувати зі штатних динаміків. Замість цього активний сабвуфер бере на себе саме той діапазон, для якого він і створений. Саме завдяки цьому вся звукова картина стає спокійнішою. Звичайним динамікам більше не доводиться насильно відтворювати глибокий бас, і вони можуть краще зосередитися на тому, що вміють робити добре: голосах, середніх частотах і чистому відтворенні музики.
Для водія це означає дуже практичну річ: музика звучить повніше, м’якше й значно доросліше. Особливо в сучасній музиці, електронних бітах, рок-композиціях або просто в добре насичених треках різницю чути дуже швидко. Бас здається не лише гучнішим, а й чистішим і контрольованішим.
До цього додається басовий пульт дистанційного керування. Саме початківці часто недооцінюють, наскільки це зручно. Не кожен трек потребує однакової кількості низьких частот. У новинах, подкастах або спокійній музиці бас зазвичай хочеться мати стриманішим. А в улюбленій музиці він може бути відчутно сильнішим. Саме для цього рівень можна зручно регулювати, не копаючись постійно в магнітолі чи в прихованих регуляторах.
Plug and Play замість хаосу з кабелями
Ще один момент, який важливий для початківців: таке оновлення не обов’язково має бути складним. Велика перевага цього рішення полягає в тому, що його можна підключити як до штатного OEM-пристрою, так і до післяпродажної магнітоли. За допомогою відповідних адаптерів це можна реалізувати акуратно, без потреби різати зайві кабелі. Саме для старіших Mercedes це є сильним аргументом, тому що багато власників хочуть залишити автомобіль якомога оригінальнішим і з можливістю все повернути назад.
Також і кабельні траси залишаються відносно простими. Це робить монтаж приємнішим і має ще одну перевагу: якщо автомобіль згодом буде продано або замінено, сабвуфер можна знову зняти і часто без проблем використати в наступному авто. Для багатьох це саме той розумний шлях, щоб покращити звучання автомобіля без примусу до постійних переробок.
Коли повний комплект є розумнішим рішенням
Іноді в повсякденному використанні стає помітно, що бракує не лише басу, а й уся система загалом звучить уже втомлено. У таких випадках може бути доцільним ширший апгрейд. Якщо хочеться не тільки більше тиску внизу, а й одночасно покращити двері та задню частину, тоді Mercedes E W210 500 Watt Subwoofer Lautsprecher Türen und Heck є рішенням, яке дає значно більше, ніж просто один сабвуфер.
Це особливо цікаво тоді, коли наявні динаміки вже старі або коли одразу хочеться отримати більш гармонійний загальний результат. А той, хто спочатку хоче отримати загальне уявлення про те, які варіанти взагалі підходять для цієї серії, знайде під Mercedes E-Klasse Lautsprecher für die Nachrüstung інші узгоджені рішення для W210.
Для кого це оновлення особливо варте уваги
Таке басове оновлення ідеально підходить для водіїв, які загалом задоволені своїм W210, але хочуть більше фундаменту у звучанні. Особливо тоді, коли автомобіль багато використовується в повсякденному житті, дуже швидко стає помітно, наскільки приємнішою може бути більш доросла звукова картина. Ідеться тут не про перебільшений шоу-бас, а саме про те доповнення, якого серійному звучанню часто бракує.
Саме для початківців Untersitz-Subwoofer настільки цікавий, тому що він займає мало місця, залишається непомітним, технічно зрозумілий і при цьому дає чітко відчутний ефект. Не потрібно бути Car-HiFi-профі, щоб почути користь.
Висновок
Mercedes E-Klasse W210 седан у багатьох випадках постачався без справжнього сабвуфера. Саме тому стандартна система в басовому діапазоні часто не дотягує до того, чого можна було б очікувати від комфортного Mercedes. Але той, хто хоче більше глибини й більше тиску, не мусить жертвувати всім багажником. Компактний Untersitz-Subwoofer є для початківців дуже розумним рішенням, тому що він займає мало місця, акуратно інтегрується і може підключатися як до OEM-, так і до післяпродажних пристроїв. Так без великої перебудови з’являється значно повніша звукова картина, яка помітно покращує W210 у щоденному використанні.
