Як колектори і МФО знаходять номери телефонів родичів і друзів

Багатьох боржників різних фінансових компаній, сучасного інформаційного світу, цікавить питання: як кредитори знаходять номери телефонів боржників, родичів, друзів? – відповідь майже очевидна, дізнатися інформацію не складає великих труднощів. Спробуйте знайти номер телефону якоїсь людини, знайомого, – які дії будете робити? – Лінь замислюватися питанням – відповідь знайдете прочитавши статтю.

Надзвонюють колектора родичам, знайомим? Хочете позбутися від неприємних комунікацій? – Найбільш простий спосіб – погасити борг. Інакше колектора будуть набридати дзвінками – борг буде повернений. В погашення позики зацікавлені колектор, побічно держава – боргова яма призведе до краху фінансової системи країни. Легко припинити дзвінки при відсутності грошей – перевести кредит у іншу фінансову компанію.

 

Як кредитори шукають боржників і сприяють поверненню боргу?

Вирішили не повертати свій борг банку, МФО, допустили прострочення? – Кредитор усіма законними методами буде намагатися зробити так, щоб Ви повернули свій борг. Можете не відповідати на дзвінки з незнайомих номерів – думати, що кредитори не знайдуть важіль тиску.

Будь-яка людина за своєю природою є соціальнлю, тобто прагне спілкуватися з подібними людьми. Кредитори прекрасно знають і намагаються зробити так, щоб Вам дзвонили знайомі, нагадували про борг. Від родичів, колег по роботі, друзів дистанціюватися складно – спілкуватися стане ні з ким. Тому кредитори дзвонять знайомим – ефективний спосіб повернення боргу.

 

Звідки колектори дізнаються номери телефонів родичів?

 1. За допомогою УБКІ.

  Українське Бюро кредитних Історій – це приватна компанія в Україні, яка збирає, зберігає, обробляє інформацію про людей, які хочуть взяти кредит, мають кредит, брали раніше займ. У даній компанії знаходиться інформація про Вашу кредитну історію за все життя. Ви можете заперечити, що Ви не давали згоду на обробку Ваших персональних даних, але це насправді не так. Перед тим як взяти кредит, Ви заповнюєте заявку в будь-якій кредитній установі на отримання кредиту, підписуєте договір в якому зазначено право кредитору на зберігання, обробку Ваших даних, а також передачу третім особам, наприклад УБКІ. Будь-яка фінансова компанія не зобов’язана передавати дані в УБКІ, але вона це робить, оскільки без передачі даних вона не отримає дані про Вашу кредитну історію раніше. Завдяки такому правилу в УБКІ знаходиться інформація про Вас, поручителів, яких вказували в будь-який кредитної анкеті – дана інформація актуальна, практично повна.

У УБКІ передається наступна інформація:

 • Номери телефонів, які вказані в заявці.
 • Електронна пошта.
 • Місце роботи, причому не обов’язково офіційне.
 • Серія, номер паспорта / id карти, ІПН.
 • Дата, місце народження.
 • Фотографія, яку Ви завантажуєте при заявці або Вас фотографують з паспортом в банківському відділенні.

Як Ви вже зрозуміли, дані можуть знаходиться в кредитному бюро, навіть якщо людина не брала ні разу кредит, оскільки Ви могли подавати заявку на кредит, хтось міг вказати Вас як контактну особу без Вашого відома або Ви наприклад користуєтеся банківськими послугами – переводите гроші або отримуєте зарплату на свою банківську картку.

Власне дізнатися номер телефону Вашого знайомого в данної організації досить просто, так як у Вас міг бути зв’язок раніше за якою небудь ознакою, наприклад він вказував Вас контактною особою при оформленні будь-якої позики.

 1. Через соціальні мережі.

  Найпростіший спосіб дізнатися номер Вашого друга або знайомого це через соціальні мережі, тому, що функціонал будь-якої мережі дозволяє дізнатися Ваших друзів, а так само їх номери телефонів, оскільки вони самі його там опублікували. Знайти Ваших друзів дуже просто, адже вони знаходяться у Вас в друзях. Якщо Ви наприклад в соціальній мережі показуєте своїх друзів тільки Вашим друзям, то для колекторів не складає великих труднощів потрапити до Вас в друзі, наприклад створивши фейковий аккаунт на людину протилежної статі. Навіть якщо кредитор не дізнається номера телефонів, то він знайде майже всіх людей з Вашого кола спілкування.

 2. За допомогою Ваших сусідів.

  Ваші сусіди – це люди, які як правило знають Вас і Ваших друзів, а також їх номери телефонів. Уявіть, що Вашим сусідам подзвонить колектор і буде говорити йому про Ваш борг: в даній ситуації будь-який сусід зіллє Ваш номер телефону і всіх Ваших друзів і родичів, яких він тільки знає і зробить він це тільки через те, щоб йому не дзвонили і не задовбували. Дізнатися номер Вашого сусіда дуже просто, так як номери стаціонарних телефонів доступні в міському довіднику. З мобільним номером телефону трошки складніше, але і він буде роздобутий колекторами за допомогою методів зазначених в інших пунктах.

Варто відзначити, що колектора не будуть приїжджати до Ваших сусідів і задалбовати, розпитувати їх наживо, так як це їм не вигідно при невеликій сумі боргу і в сучасному світі все можна дізнатися за допомогою телефону.

 1. Через Ваших знайомих, друзів і колег по роботі.

  Методи дій з Вашими знайомими і колегами практично ідентичні, як і з Вашими сусідами. Колектора можуть зателефонувати Вам на роботу або Вашим друзям і дізнатися номер телефону Вашого родича і вони дадуть цей номер, щоб не діставали їх. Наприклад у всіх підприємствах є контактні номери Ваших родичів на екстрені випадки. Також колектора можуть зателефонувати і схитрувати, представившись не колектором, а наприклад Вашим старим знайомим, другом дитинства або ким ні будь ще, щоб вивідати потрібну йому інформацію.

 2. За допомогою інтернету.

  Якщо Ви думаєте, що через інтернет неможливо визначити номер телефону Ваших родичів, то Ви глибоко помиляєтеся. Спробуйте ввести в гугл Ваше прізвище та ім’я, і подивіться яка інформація там є. А спробуйте ввести ще Вашу ПІБ з різними хвостами і Ви здивуєтеся яка інформація в інтернеті може бути про Вас. Це може бути відкриті державні реєстри або наприклад хтось з Ваших знайомих вказав у себе на сторінці в соціальній мережі інформацію, потрібну кредитору.

 3. Через державні реєстри, які є публічними.

  В Україні досить багато державних реєстрів та деякі з них знаходяться у відкритому доступі. Наприклад за допомогою сервісу youcontrol можна знайти пов’язаних осіб в одному місці з усіх відкритих реєстрів. Як правило, досить легко знайти родичів людей і їх номери телефонів, якщо Ви є підприємцем або держслужбовцем, оскільки Ваша декларація знаходиться у відкритому доступі.

 4. За допомогою мобільних додатків фінансових компаній.

  Чи читали Ви колись, хоча б одну угоду користувача при установці будь-якого мобільного додатка? – відповідь тут очевидна, швидше за все, що ні. Практично ні хто з людей не витрачає час на читання цієї угоди і погоджуються з усім, що там написано. А там написано дуже багато того, що Ви б не захотіли встановлювати додаток, якби прочитали. Наприклад додатки банків і МФО при установці просить доступ до Ваших контактів і в призначеному для користувача положенні написано, що банк має право обробляти цю інформацію. Це означає, що Ви ще до моменту взяття кредиту вже дали всі номери телефонів, які знаходяться у Вашій записній книжці. Тобто встановивши такий додаток і зливши свої контакти, колекторам не потрібно навіть їх шукати, адже у них є всі номери телефонів Ваших знайомих. Це ми говоримо про банківські додатки, а тепер уявіть скільки додатків Ви встановлюєте і даєте право на обробку своїх персональних даних.

 5. За допомогою зв’язків в правоохоронних органах.

  У колекторських компаніях, а також в аналогічних відділах банків і МФО працюють колишні співробітники правоохоронних органів. Як Ви думаєте чи зможуть вони попросити знайомого, щоб він допоміг знайти номер телефону потрібного їм людини? – відповідь очевидна.

 6. При спробі взяти новий кредит.

  Якщо людина поміняла свій номер телефону і хоче взяти новий кредит, то він вказує цей номер при заявці. Відповідно номер телефону потрапляє в базу УБКІ і стає доступний колекторам. Його не потрібно навіть шукати, адже Ви самі або Ваш родич надав цю інформацію.

 7. Нові номери телефонів через мобільних операторів.

  Всім відомо, що у кожного мобільного телефону є унікальний ідентифікатор, який називається IMEI. Якщо Ви купили новий номер телефону і вставили в той же телефон, то оператор зв’язку знає, що цей номер належить Вам. Оскільки угоду користувача з оператором і дозвіл на обробку персональних даних кредитором Ви підтвердили, то оператор цілком законно передає дані про новий номер телефону кредитору.

Що зробити, щоб колектори не дзвонили родичам?

Єдиним рішенням, щоб колектора не дзвонили Вашим родичам і знаком, є погашення кредиту. Можна звичайно, не відповідати на їхні дзвінки і дзвінки з незнайомих номерів і домовиться, щоб Ваші знайомі теж не брали трубку. Але зробити це в реальному житті практично неможливо, оскільки напевно хтось з Ваших друзів чекає важливий дзвінок і візьме трубку від колектора.

Включати режим «відмороження» від колекторів не має ніякого сенсу, оскільки вони в кінцевому рахунку можуть подати на Вас до суду і з Вас гроші стягнуть з допомогою державної виконавчої служби. Колектора подадуть в суд, якщо це їм буде вигідно і виграють його, оскільки кредит отримувався на законних підставах.

Щоб припинити дзвінки колекторів родичам і знайомим, і не «падати» Вам в їх очах, потрібно погасити свій борг. Якщо у Вас немає, грошей, то Ви можете пере кредитуватися в іншій фінансовій компанії і на якийсь час зупинити дзвінки. З огляду на те, що більшість компаній видають перший кредит під 0 відсотків – це буде розумним рішенням проблеми, що склалася.