Що робити якщо погрожують колектори з мікропозик?

Внутрішні відділи МФО зі стягнення проблемної заборгованості, так звані колектори з мікропозик, займаються стягненням боргів за допомогою щоденних дзвінків до боржника і нагадують про борг, а також роблять психологічний тиск, який має тонку грань з погрозами. Такі дії колекторів незаконні і потрібно вимагати припиняти такі дзвінки і звертатися до правоохоронних органів, НБУ і в саму організацію. Але потрібно розуміти, що якщо Ви винні грошей і прострочили свій кредит, то дзвінки Вам будуть надходити до того моменту поки Ви не погасите свій борг. Щоб на час припинити дзвінки, можна перевести кредит в компанію, яка займається перекредітованієм МФО – Рекредіт.

 

Що робити якщо загрожують колектори по чужому боргу?

Якщо Ви не маєте відношення до боргу, тобто Ви не брали кредит і не були поручителем, то дзвінки Вам абсолютно незаконні, тому що порушують закон про персональні дані. Але за це порушення поки ще нікого до відповідальності не притягли.

Якщо Ви знаєте боржника, то мета дзвінків колекторів «задовбати» Вас так, щоб Ви впливали на боржника і він сплатив борг, тобто по суті, щоб Ви зробили їх роботу.

Припинити дзвінки від колекторів можна наступним образом:

  • Блокувати дзвінки від незнайомих номерів. Така функція є у всіх сучасних смартфонах – це найпростіший і найменш витратний за часом спосіб.
  • Написати заяву на ім’я директора колекторської компанії або МФО про прохання припинити дзвінки, так як Ви не знаєте боржника. Якщо Ви в розмові сказали, що знаєте боржника або він вказав Вас як контактну людину при оформленні кредиту, то швидше за все Вам будуть надходити дзвінки поки не буде погашено борг.

Також можна звернутися в державні організації і за допомогою їх впливати на колекторів, читати в наступному пункті.

Куди звертатися якщо погрожують колектори?

Якщо Вам загрожують колектора, то на них можна дуже сильно впливати за допомогою регулятора і правоохоронних органів. Але тут є один нюанс – довести загрози досить складно. Звертатися варто в такі організації:

  • Правоохоронні органи. Вони допоможуть тільки в разі, якщо є неспростовні докази погроз з боку колекторів. Відзначимо, що інформування про борг і перерахування можливих наслідків несплати позики МФО не є загрозою.
  • НБУ. З 2020 го року НБУ є регулятором для МФО та інших кредитних організацій. Він видає ліцензії та контролює їх діяльність. Ви можете написати заяву в НБУ про погрози і регулятор може навіть позбавити ліцензії фінансову компанію за загрозу.

Що робити якщо дзвонять колектори і загрожують?

Якщо Ви не є боржником, то найпростіший спосіб припинити дзвінків – заблокувати дзвінки від незнайомих і прихованих телефонів. Якщо Вам важливі дзвінки з незнайомих номерів, то варто написати заяву на ім’я директора організації про припинення дзвінків або скаргу в НБУ.

Якщо Ви є боржником, то найпростіший спосіб – це погасити свій борг, домовиться про реструктуризацію або пролонгацію кредиту або пере кредитуватися в іншій компанії. На ринку України безліч організацій,які видають кредити під 0,01%, список наведено нижче.